המרכז לחקר הטקסטיל בישראל ע"ש דוד וברברה בלומנטל
CIRTex Shenkar

על המכון/מרכז המחקר

המרכז לחקר הטקסטיל בישראל ע"ש דוד וברברה בלומנטל – CIRTex Shenkar – שם לו למטרה לקדם חדשנות ומחקר בתחום הטקסטיל, לחזק ולהרחיב את השימוש בטכניקות ובתהליכי ייצור מתקדמים – הן בהיבט התיאורטי, הן היישומי. עבודת המכון מתפרשת על מנעד רחב של תחומים: החל מאקדמיים, דרך תעשייתים עד למסחריים, ומשלבת מומחיות רב-תחומית במדע, הנדסה ועיצוב.

המרכז לחקר הטקסטיל מלווה ומתאם מגוון פרוייקטים מחקריים מקבילים המתמקדים בחדשנות בטקסטיל, מתוך מתודולוגיה מחקרית ישומית וכוללת: בניית אבות-טיפוס, הדמיות, דיגום, ובדיקה. אנו מקדמים מחקרים ממוקדי-מוצר וממוקדי-תהליך, החל מטכניקות ייצור טקסטיל מסורתיות וכלה בטקסטילים עתידניים במגוון רחב של יישומים.

המרכז מציע מסגרת המאפשרת שיתופי פעולה עם חברות מסחריות בולטות, כמו גם עם חברות הזנק ועם אנשים פרטיים. כל שיתוף פעולה מטופח בתנאים מותאמים אישית: מקורות המימון מגיעים לרוב מגוף מסחרי בעל עניין או מקרנות ממשלתיות, בעוד המרכז מספק טכנולוגיה, מומחיות, וגיבוש צוות – לרבות חברי סגל אקדמי וסטודנטים, קידום קשרים רלוונטיים וסיוע בכל שלבי הפרויקט.

בין הפרויקטים בהם עוסק כעת המרכז: טקסטילים אלקטרוניים חכמים וטכנולוגיה לבישה, כלים ותהליכים דיגיטליים לייצור טקסטילים, קיימות בייצור והפצה של טקסטיל, חומרים מורכבים מבוססי טקסטיל, טקסטילים מתקדמים ופיתוח עיצוב מוצרי טקסטיל.

טלפון

-

דיסציפלינות ראשיותMain Desciplines

Design

דיסציפלינות משנהSecondary Disciplines

Fashion (Design), Textile